GAZDASÁG / Gazdaságtörténet kategória termékei
Magyarország képekben. Statistikai és történeti, föld- és népismei gyűjtemény [Reprint]

Magyarország képekben. Statistikai és történeti, föld- és népismei gyűjtemény [Reprint]

Szerkesztő:

Kiadás:

Budapest, 1984

Kiadó:

Állami Könyvterjesztő Vállalat

Kategóriák:

Gazdaságtörténet Magyar történelem Művelődéstörténet Néprajz Általános földrajz Reprint

Nyelv:

Magyar

Sorozat:

Az Állami Könyvterjesztő Vállalat reprint sorozata

Terjedelem:

sztl., ill.

Méret:

30 × 20 cm

Kötésmód:

nyl

tartalom:

A reformkor, a reformeszmék hazánk irodalmi életét is átformálták. Az 1840-es években már színes és sokirányú volt a hazai könyv- és lapkiadás. Vahot Imre személye tanúsítja, hogy – ami egy-két évtizeddel korábban lehetetlennek tetszett – írásból, újságírásból, szerkesztésből meg lehetett élni.
Vahot 1820-ban Gyöngyösön született, és apja nyomdokain járva jogi diplomát szerzett, jogászi pályára azonban sosem lépett.
1841 -től teljes lendülettel belevetette magát a pesti irodalmi életbe, és hamarosan az egyik központi jelentőségű újság, a Pesti Divatlap szerkesztője lett (1844-48). Összeférhetetlen természete és túlzott anyagiassága miatt, melyek olykor nem egészen tisztességes utakra ragadták, alakja a kortársak szemében nem volt rokonszenves.
Hozzá kell fűznünk ehhez az utókor véleményét is. Vahot Imre felületes, nem nagy műveltségű ember volt, nemzeti érzelmeiben vonzódott a külsőségekhez és az olcsó reklámfogásokhoz. Ezek a tulajdonságok azonban nem feledtethetik el, hogy a modern magyar újságírás egyik úttörőjének tartjuk. Vállalkozó szelleme, üzleti érzéke, jó tájékozódási képessége, mellyel az olvasóközönség igényeihez egyszerre igazodott és egyúttal formálta azt, továbbá szervezőképessége tették korának jellemző alakjává, aki nélkül színtelenebb lett volna a hazai sajtó.
Pályája felfelé ívelő szakaszának reménykeltő és értékes vállalkozása, a Magyarföld és népeinek megjelentetése. A forradalom és szabadságharc felé haladó ország képe tekint ránk a füzetsorozat lapjairól. Fényes Elek, a kor legtekintélyesebb statisztikusa, az előszóban pontosan megjelölte a célt: Magyarország tájait, népeit, történetét, műemlékeit ismertetve a hazaszeretetet kívánják ápolni.
A népszerű modorban írt cikkek főleg a nőknek és az ifjúságnak szólnak, akik különben a szakszerűség gátjai miatt nem juthattak tudományos ismeretekhez.
Az értekezés helyett választott tárcaírói stílus híven igyekezett közvetíteni a tudományos kutatással föltárt eredményeket is. A cikkek közt többségben vannak a táj- és a helységbemutató írások. A műfaj évtizedek óta honos volt nálunk, de litográfiák közlésére nem minden szerző és kiadó tudott vállalkozni.
A népismertető cikkek, akár az előzőek, a kor színvonalán állnak, elsősorban a szokások és a viselet, a népélet reprezentatív oldalai foglalkoztatják íróikat.

Ár:

nincs raktáron, előjegyezhető
 

Hogyan böngészhetek?

Ahogyan a leginkább kényelmes Önnek! Tekintse át kínálatunkat témakör, szerző, sorozat vagy cím szerint, vagy használja a részletes keresőt!

 

Hogyan értesülhetek az új ajánlatokról?

Rendeljen hírlevelet, így mindig naprakész lesz, és csak a kiválasztott témákat küldjük el!

 

Hogyan rendelhetek?

A raktáron lévő könyveket a ""-ba helyezve rendelheti meg! Ha a keresett könyv nem található, kérjük, jegyezze elő, s igyekszünk minél hamarabb beszerezni. (További segítség...)

Belépés

Még nem regisztrált? Kattintson a Facebook-belépés gombra vagy, ide kattintva hagyományos regisztrációt kezdeményezhet.

Súgó

Jelszó-emlékeztető kérése

A jelszó-emlékeztetőt elküldtük a megadott e-mail címre.
A levél kézbesítése legfeljebb néhány perc. Ha jelszó-emlékeztetője nem érkezik meg egy órán belül, kérje kollégáink segítségét!
A megadott email cím nem található
Ehhez az e-mail címhez nem áll módunkban jelszó-emlékeztetőt küldeni!

Az e-mail címhez, amelyhez az imént jelszó-emlékeztetőt kért, nem visszaigazolt felhasználói fiók tartozik, ezért ezzel az e-mail címmel és a hozzá tartozó jelszóval egyelőre nem lehet belépni. Kérjük, ellenőrizze e-mail postafiókját, és a kiküldött értesítőben található link segítségével erősítse meg regisztrációs szándékát. Ezt követően az eredetileg megadott jelszavával beléphet felhasználói fiókjába.

A megadott e-mail címre nincs lehetőség jelszó-emlékeztetőt kérni.

Jelentkezzen be Facebook vagy LinkedIn segítségével!

Adja meg korábban regisztrált e-mail címét, hogy elküldhessük Önnek a jelszó-emlékeztetőt!