TÖRTÉNELEM / Művelődéstörténet kategória termékei
Betűvár, mesevár. Ábécés könyv a székesfővárosi elemi népiskolák I. osztálya számára [Reprint]

: Betűvár, mesevár. Ábécés könyv a székesfővárosi elemi népiskolák I. osztálya számára [Reprint]

Szerkesztő:

Kiadás:

1991

Kiadó:

Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum Ezeréves a Magyarországi Iskola Alapítvány

Kategóriák:

Művelődéstörténet Tankönyv Reprint

Terjedelem:

144 p.

Kötésmód:

papír

tartalom:

Az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum régi tankönyvek hasonmás kiadásának sorozatát indította el Kosáry Domokos Magyarország története az őskortól a szatmári békéig című munkájának közzétételével. A sorozat a magyarországi iskolák millenniumára való felkészülés jegyében született. Hagyományőrző szerepet kíván vállalni, de a válogatás igényességével, a tankönyvek tartalmi gazdagságával nemcsak az ünnep fényét emelheti, hanem a hétköznapok munkáját is szolgálhatja. Régebbi korok gondolatai, tananyagai és módszertani megoldásai kerülnek így elő és válhatnak a gyökerekhez visszanyúló és megújuló iskola tanárainak, diákjainak segítőjévé.
A sorozat természetesen szélesebb körű érdeklődésre is számít, hiszen az egykor esetleg kemény munkát követelő tankönyvek az idősebb olvasó kezében a gyermekkor kedves emlékeivé szelídülnek. Lapozgatásuk során a feledés homályából talán már elmosódott élmények: tanárok, diáktársak alakja, az iskolás évek emléke rajzolódhat ki.
Ha pedig majd a még régebbi múlt tankönyvei kerülnek az olvasó kezébe, amelyekhez már nem fűződik személyes kapcsolat, azok sem lehetnek érdektelenek, hiszen művelődésünk történetének megismerése igazi intellektuális örömet jelenthet.
A sorozat második darabjaként kiadott „régi” tankönyv, amit most a kezében tart az olvasó, a székesfővárosi elemi népiskolák részére 1936-ban kiadott díjnyertes ábécés olvasókönyv. Az OPKM tankönyvtárában őrzött több tucatnyi olvasókönyv közül elsősorban azért esett erre a választásunk, mert szép könyv. Szépek és magas esztétikai értékűek a szövegei, amelyeket a könyv szerzője a népköltészetből, valamint a gyermekirodalom legjavából válogatott. A kötet nyomdai kivitelezése még a mai technika szintjén is példamutató.
Mindezeken túl természetesen az sem mellékes, hogy a korszak modern olvasástanítási törekvései öltenek benne testet, ma is becsülhető, alkalmazható hagyományként. S végezetül e könyv arra is jó példa, hogyan lehetett egy ideológiai-politikai tekintetben mozgalmas korszakban megvalósítani a világnézeti-ideológiai semlegesség ma is példaként követhető elvét, ami elsőrendű követelmény volt a felekezetileg semleges állami, községi iskolák esetében.

leírás:

A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, a Franklin-Társulat és a Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. 1936-os, budapesti kiadásának hasonmás kiadása.

Ár:

nincs raktáron, előjegyezhető
 

Hogyan böngészhetek?

Ahogyan a leginkább kényelmes Önnek! Tekintse át kínálatunkat témakör, szerző, sorozat vagy cím szerint, vagy használja a részletes keresőt!

 

Hogyan értesülhetek az új ajánlatokról?

Rendeljen hírlevelet, így mindig naprakész lesz, és csak a kiválasztott témákat küldjük el!

 

Hogyan rendelhetek?

A raktáron lévő könyveket a ""-ba helyezve rendelheti meg! Ha a keresett könyv nem található, kérjük, jegyezze elő, s igyekszünk minél hamarabb beszerezni. (További segítség...)

Belépés

Még nem regisztrált? Kattintson a Facebook-belépés gombra vagy, ide kattintva hagyományos regisztrációt kezdeményezhet.

Súgó

Jelszó-emlékeztető kérése

A jelszó-emlékeztetőt elküldtük a megadott e-mail címre.
A levél kézbesítése legfeljebb néhány perc. Ha jelszó-emlékeztetője nem érkezik meg egy órán belül, kérje kollégáink segítségét!
A megadott email cím nem található
Ehhez az e-mail címhez nem áll módunkban jelszó-emlékeztetőt küldeni!

Az e-mail címhez, amelyhez az imént jelszó-emlékeztetőt kért, nem visszaigazolt felhasználói fiók tartozik, ezért ezzel az e-mail címmel és a hozzá tartozó jelszóval egyelőre nem lehet belépni. Kérjük, ellenőrizze e-mail postafiókját, és a kiküldött értesítőben található link segítségével erősítse meg regisztrációs szándékát. Ezt követően az eredetileg megadott jelszavával beléphet felhasználói fiókjába.

A megadott e-mail címre nincs lehetőség jelszó-emlékeztetőt kérni.

Jelentkezzen be Facebook vagy LinkedIn segítségével!

Adja meg korábban regisztrált e-mail címét, hogy elküldhessük Önnek a jelszó-emlékeztetőt!