TÖRTÉNELEM / Magyar történelem kategória termékei
Etudes Historiques Hongroises 1990. Publiées á l’occasion du XVIIe Congrés International des Sciences Historiques par le Comité National des Historiens Hongrois 1-7.

Etudes Historiques Hongroises 1990. Publiées á l’occasion du XVIIe Congrés International des Sciences Historiques par le Comité National des Historiens Hongrois 1-7.

Szerkesztő:

Kiadás:

Budapest, 1990

Kiadó:

Akadémiai Kiadó

Kategóriák:

Magyar történelem Angol nyelv Francia nyelv Német nyelv

Nyelv:

Angol, Francia, Német

Terjedelem:

7 kötet

Kötésmód:

papír

ISBN:

9638311681

tartalom:

Az 1990. évi madridi, XVII. nemzetközi történész világkongresszusra, Glatz Ferenc szerkesztésében, az MTA Történettudományi Intézetében készült a kiadvány. A korábbi konferenciákra hagyományosan megjelenő hasonló kötetek négy világnyelven megpróbálták egyrészt a külföld számára kijelölni, ill. érzékeltetni a magyar történettudomány szerepét a közép-kelet-európai és a nyugat-európai történetírásban, ill. a magyar társadalmi-politikai-gazdasági fejlődésnek az európaiban elfoglalt helyét, másrészt objektív képet nyújtani ennek a fejlődésnek főbb jellegzetességeiről. „A tradicionális szemlélettel történő szakítás már a „vállalkozás” méreteit illetően is azonnal szembetűnő: a korábbi két, ill. három kötet helyett a magyar történettudományt hét kötet reprezentálja (a hetedik kötet a válogatott bibliográfiát foglalja magában). A madridi köteteket forgatva megállapíthatjuk továbbá, hogy a bennük olvasható tanulmányokat – a szerkesztő elgondolásai alapján – a korábbi kiadványokkal szemben kötetenként tematikailag, s nem kronologikusan csoportosították. A tanulmányoknak tematikai szempontból történő besorolásával a szerkesztő egyrészt a modern nyugat-európai történetszemlélet új eszmeáramlatait, gazdasági-társadalomtörténeti kutatásait, eredményeit, másrészt a madridi kongresszus főbb tárgyköreit, vitatémáit tartotta szem előtt. Ennek az elvnek következetes megvalósításával sikerült olyan tanulmányköteteket összeállítani, melyek szerzői szakítottak a korábbi, a marxista ideológia és a szocialista állampolitika-állameszme által egyértelműen megszokott kutatási-feldolgozási, metodológiai princípiumokkal, elsődlegesen a modern történetírás tudományos eszközeit s szemléletmódját hasznosították, alkalmazták munkáikban. Újszerű szempontként jelentkezett az az igény, hogy a tanulmányok, az előző kötetek cikkeivel ellentétben, jórészt itt kerültek első ízben publikálásra. Ugyancsak az újdonság erejével hatott az is, hogy a szerkesztő elgondolása alapján tágították a szaktudományos kereteket: azaz a korábbinál több teret adtak a gazdaságtörténészek, irodalmárok, társadalomtudósok, néprajzkutatók munkáinak, kutatásainak. Újszerű, hogy az egyes köteteket programadó jellegű és metodológiai szempontokat is előrevetítő szerkesztői előszavak vezetik be. Ezekben a szerkesztő felvázolja az adott probléma, ill. témakör európai tudományos vetületét, felhíva a figyelmet egyúttal a komparatív tudományos analízisek jelentőségére, továbbá kitekintéssel is szolgál.” (Magyar Tudomány, 1998., Czenthe Miklós – Horváth Zsolt – Soós István: Egy „nagyvállalkozás” a történettudományban)

leírás:

A kötetek:

1. Settlement and Society in Hungary
2. Ethnicity and Society in Hungary
3. Environment and Society in Hungary
4. European Intellectual Trends and Hungary
5. Reformists and Radicals in Hungary
6. The Stalinist Model in Hungary
7. The Selected Bibliography of Hungarian Historical Science 1985 – 1989

Állapot:

használt, de jó állapot

Ár:

11 000 Ft helyett -50% 5 500 Ftrendelhető
 

Hogyan böngészhetek?

Ahogyan a leginkább kényelmes Önnek! Tekintse át kínálatunkat témakör, szerző, sorozat vagy cím szerint, vagy használja a részletes keresőt!

 

Hogyan értesülhetek az új ajánlatokról?

Rendeljen hírlevelet, így mindig naprakész lesz, és csak a kiválasztott témákat küldjük el!

 

Hogyan rendelhetek?

A raktáron lévő könyveket a ""-ba helyezve rendelheti meg! Ha a keresett könyv nem található, kérjük, jegyezze elő, s igyekszünk minél hamarabb beszerezni. (További segítség...)

Belépés

Még nem regisztrált? Kattintson a Facebook-belépés gombra vagy, ide kattintva hagyományos regisztrációt kezdeményezhet.

Súgó

Jelszó-emlékeztető kérése

A jelszó-emlékeztetőt elküldtük a megadott e-mail címre.
A levél kézbesítése legfeljebb néhány perc. Ha jelszó-emlékeztetője nem érkezik meg egy órán belül, kérje kollégáink segítségét!
A megadott email cím nem található
Ehhez az e-mail címhez nem áll módunkban jelszó-emlékeztetőt küldeni!

Az e-mail címhez, amelyhez az imént jelszó-emlékeztetőt kért, nem visszaigazolt felhasználói fiók tartozik, ezért ezzel az e-mail címmel és a hozzá tartozó jelszóval egyelőre nem lehet belépni. Kérjük, ellenőrizze e-mail postafiókját, és a kiküldött értesítőben található link segítségével erősítse meg regisztrációs szándékát. Ezt követően az eredetileg megadott jelszavával beléphet felhasználói fiókjába.

A megadott e-mail címre nincs lehetőség jelszó-emlékeztetőt kérni.

Jelentkezzen be Facebook vagy LinkedIn segítségével!

Adja meg korábban regisztrált e-mail címét, hogy elküldhessük Önnek a jelszó-emlékeztetőt!